Šiukšlintojams teks susimokėti

Įspėjimų neliks – bus taikomos baudos!

Įkliuvę šiukšlintojai iki šiol atsipirkdavo įspėjimu. Šį mėnesį Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisą, pagal kurią už šalia šiukšlių konteinerių paliekamas atliekas ir kitus panašius pažeidimus, gyventojai bus baudžiami griežčiau. Nebelieka įspėjimo, o pričiuptiems pažeidėjams teks iš karto paploninti piniginę nuo 30 iki 140 eurų.

Informuojame, kad Kaišiadorių miestas, turi kelias vaizdo stebėjimo kameras, stebinčias komunalinių atliekų konteinerių aikšteles. Tai viena iš prevencinių priemonių siekiant pripratinti gyventojus tvarkingai šalinti atliekas, o esant administracinio nusižengimo požymiams, skirti baudą. Vaizdo medžiaga perduodama atitinkamoms institucijoms, kurios identifikuoja pažeidėją. Nereikia iš tekstilės atliekų konteinerių traukti drabužių, juos matuotis ir netinkamus palikti šalia konteinerio. Nesitikėkite, atliekų surinkėjai, veidrodžio nepastatys, o piniginė gali nukentėti.

Atkreipiame dėmesį, kad įmonės, organizacijos, individualia veikla užsiimantys asmenys negali naudotis bendrojo naudojimo konteineriais. Neretai, jų pastangomis yra perpildomi pusiau požeminiai konteineriai. Gyventojus, pastebėjusius tokius atvejus, prašytume prisiminti automobilio numerį, ar kitą informaciją ir perduoti ją telefonu 8 633 00 009.

Būtina suprasti, jog už šiukšlintojus ir jų ne vietoje paliktas atliekas, bei jų išvežimą sumoka visi gyventojai!